حرکت محافظه‌کاران برای متوقف کردن افزایش قیمت کربن ناکام ماند

در مجلس نمایندگان، جنبش محافظه‌کاران به منظور "توقف افزایش" قیمت کربن، که در تاریخ ۱ آوریل باید اعمال می‌شد، شکست خورد.

به گزارش ایران‌کانادا, در مجلس نمایندگان، جنبش محافظه‌کاران به منظور “توقف افزایش” قیمت کربن، که در تاریخ ۱ آوریل باید اعمال می‌شد، شکست خورد. پیر پولیور، رهبر اپوزیسیون، این جنبش را برای متوقف کردن افزایش سالانه قیمت کربن به ارزش ۸۰ دلار بر تن از ۶۵ دلار بر تن کنونی معرفی کرده بود. افزایش قیمت مقرر است که هر سال تا سال ۲۰۳۰ ادامه یابد و به ۱۷۰ دلار بر تن برسد.

در نهایت، این جنبش با رای منفی لیبرال‌ها، ان‌دی‌پی و بلوک کبکوا مواجه شد. با این حال، پیر پولیور اعلام کرد که اگر نخست وزیر، جاستین ترودو، پایان افزایش مالیاتی روزافزون بر مواد غذایی، بنزین و گرما را اعلام نکند، آن‌ها حرکتی به نام عدم اعتماد به نخست وزیر را معرفی خواهند کرد. پولیور برگزاری “همه‌پرسی مالیات کربن” را خواستار شد و فراموشی مجلس را در این زمینه تقاضا کرد تا به مردم کانادا اجازه دهد تا رأی بدهند.

اگرچه حرکت معرفی شده است، احتمال موفقیت آن کم است به دلیل توافق ان‌دی‌پی با لیبرال‌ها در مسائل اعتماد. رهبر ان‌دی‌پی، جگمیت سینگ، قبلاً نیاز به حذف مالیات بر ارزش افزوده از گرمایش منزل را به عنوان یک سرویس ضروری بیان کرده بود.

استیون گیلبو، وزیر محیط‌زیست و تغییرات آب و هوا، تأیید کرد که دولت قصد توقف افزایش قیمت کربن را ندارد و تأکید کرد که نمی‌توان تغییرات آب و هوا را به تعویق انداخت. گیلبو اظهار کرد که کانادا باید سهم عادلانه‌ای را در مبارزه با تغییرات آب و هوا انجام دهد تا با سایر کشورها در یافتن راه‌حل‌ها همکاری کند.

هفته‌ی جاری آخرین هفته‌ی نشست نمایندگان قبل از ۱ آوریل است و محافظه‌کاران نشانه‌هایی از استفاده از ابزارهای قانونی مختلف برای متوقف کردن افزایش داده است.

بیشتر بخوانید

دکمه بازگشت به بالا